ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sukseset e SHKA "BESA" ende nuk marrin fund!!!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Sukseset e SHKA "BESA" ende nuk marrin fund!!!   Sun May 06, 2007 5:24 pm

Sic e kemi cekur edhe pak me par se nxenesit e shkolles fillore "Nuri Mazari" ne bashkpunim me SHKA "BESA" me daljen e tyre me 3 maj 2006 ne shkollen fillore te cilet kishin pregatit nje valle patriotike kushtuar Nuri Mazarit ata moren ftesen per ne Tetove, me 5 maj me rastin e dites se deshmoreve te kombit.
Me 5 maj,nxenesit e shkolles fillore "Nuri Mazari" ne bashkpunim me SHKA "BESA" dolen me sukses te madhe ne shtepin e kultures ne tetove, mbi te cilen te gjithe ata pjesmarres qe ishin prezent than se "Nga vjen kjo SHKA, mos vjen nga Gjirokastra e Shqiperise" te gjith dolen te habitur dhe kerkuan qe kjo shoqeri te jete aktive edhe neper shum manifestime ne mbar trevat shqiptare.
Per argjimet e rruges dhe nje dark ne tetove, u kujdes Komuna e Struges me Kr.Ramiz Merko.
Ne ket dit perkujtimore moren pjes: Kryetar i Partis BDI Z.Ali Ameti,Z. Fazli Veliu (Kr i deshmoreve te kombit),Z Hazbi Leka (Kr i Tetoves) ,Familja e komandant Struges,Familja e Islam Veliut (nga Dollogozhda), Familjet e deshmoreve te kombit nga mbar trevat shqiptare dhe pjesmarres te UCK-se
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 27
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Sukseset e SHKA "BESA" ende nuk marrin fund!!!   Sun May 06, 2007 9:02 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Sukseset e SHKA "BESA" ende nuk marrin fund!!!
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Arkivi I artikujve tė mėparshėm-
Kėrce tek: