ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Aksionet e Dollogozhdareve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Aksionet e Dollogozhdareve   Fri Apr 27, 2007 12:31 am

Dollogozhdaret kurre nuk jan kursyer per ta ndihmuar vendbanimin e tyre.Me vetekondtribut para 40 viteve gjegjesisht 1960/70 eshte elekrifikuar fshati.
Ne keto bite me vetkontribut eshte ndertuar ujsjellesi,po ashtu eshte ndertuar vija per ujitjen e fushes nga burimet e fshatit Zhepin neper kraste deri ne fshat.Kah mbarimi i viteve 70 u ndertua sistemi i dyte prej burimeve te Zhepinit deri te Rrapi,por pas disa viteve edhte ky mund shkoi kot.
Gjat viteve 1970/80 eshte asfaltuar rruga Dollogozhde-Livadhi,Ne vitin 1990/91 jan asfaltuar rruget neper fshat,sot fshati ka pamjen e nje qyteze.Me vetekontribut eshte ndertuar stadiumi i fshatit eshte ndertuar kati i dyte i komunes se dikurshme gjegjesisht ambulantes.Me aksione te fshatrave dhe aksioneve vetanake jan ndertuar urat mbi prroska e fshatit.Jan ndertuar dhe shum ura,rruge dhe ndertesa qe me siguri sot kapin vleftene 1 milion euro.
Per aksionet vetanake dollogozhdaret permendin aksionet e Aki Kurtishit si ne rrethimin e varrezave te reja,ndertimin e nje shtepie te nej fshatari te varfer,merementimin e xhamise se fshatit e shum aksione tjera ne fshat e gjetiu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Aksionet e Dollogozhdareve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Gjithcka Per Dollogozhden-
Kėrce tek: