ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rrapi Ne Dollogozhde

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Rrapi Ne Dollogozhde   Thu Apr 26, 2007 11:00 pm

Ne krahasim me lokalitete tjera te Struges,dhe me gjere dollogozhdaret krenehen me rrapin e tyre,nje dru shum i madhe dhe i larte,i lashte,i bukur me kurore te mahnitshme ne forme te sferes,i cili ndodhet mu ne mes te fshatit.Rrapi per Dollogozhden paraqet histori ne vete,sepse thuhet se eshte i vjeter mbi 200 vjete.Druri i Rrapit eshte i sjellur nga qyteti i Elbasanit pasi qe ky dru rritet ne vende mesdhetare dhe e ka mbjellur ne Dollogozhde gjyshi i Beqir Pollozhanit.
Vlen te theksohet e Rrapi e ka kuptimin e drunjve te princave dhe se ky dru nuk mbillej ne cdo vend,por ne qytete e fshatra te dalluar si Elbasani,Ohri,Veleshta,etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Rrapi Ne Dollogozhde
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Gjithcka Per Dollogozhden-
Kėrce tek: