ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Historia E Klubit Te Dollogozhdes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Historia E Klubit Te Dollogozhdes   Thu Apr 26, 2007 6:28 pmKLUBI FUTBOLLISTIK DOLLOGOZHDA ESHTE FORMUAR NE VITIN 1977-78 ME INICIATIVEN
E QYTETAREVE TE DOLLOGOZHDES.KLUBI U FORMUA NGA DISA DOLLOGOZHDARE TE CILEVE U VLONTE GJAKU PER TE FORMUAR NJE KLUB FUTBOLLISTIK SI INICIATOR KRYESOR KA QENE ALIT ALITI DHE PER NDER TE TIJ SOT FUSHA E DOLLOGOZHDES MBAN EMRIN E TIJ.IVIATORE TJERE KANE QENE:XHAVIT MAZARI,MINIR MAMUDI,ALIM ZHAKU,SUBI DANI,SHEFQET DANI E SHUME E HUME TE TJRE TE VILEVE GJENERATAT E REJA U JANE SHUME FALEMENDERUES PER KETE QE NA SERVUAN NE.NPER FAT TE KEQ NUK KEMI NDONJE FOTO TE ATYRE QE FORMUAN KLUBIN POR SE SHPEJT EDHE AJO DO TE REALIZOHET.DUHET THENE SE NGA INFORMATA QE I KEMI MARRE KLUBI KA KALUAR NE NJE FAZE TE VESHTIRE DUKE BERE USHTRIME NEPER BALTE E NEPER GURE POR ATA KURRE NUK E LANE PAS DORE KLUBIN DHE SI HERON J TE MEDHEJ TREGUAN SE DIN TE MBAJNE KLUBIN.GJITHASHTYU NJE FALEMENDERIM TE VECANTE NE ATE KOHE U SHKON EDHE GURBETQAREVE TE CILET NDIHMUAN NE CDO ASPEKT K.F.DOLLOGOZHDEN SI NGA ANA MATERIALE ASHTU EDHE NGA AJO FINANSIARE.POR RREZULTATET NUK DO TE MUNGONIN KESHTU DOLLOGOZHDA NUMERON SOT MBI 30 TROFEJ TE FITUAR NEPER KOMPETCIONE TE NDRYSHME SI NGA SENIORET ASHTU EDHA NGA JUNIORET.KLUBI DOLLOGOZHDAR FITOJ NJE EMER TE MIRE RRETH VITEVE 80-TA 90-TA DUKE FITUAR SHUME NDESHJE DHE DUKE RENDITUR TROFEJ NEPER VITRINA.QE NGA VITI 2000 E DERI NE VITIN 2004 DOLLOGOZHDA LUFTOJ PER TE HIPUR NJE KATEGORI ME LARTE PRA NE LIGEN E DYTE UNIKE POR ATA NUK JA ARRITEN ME SUKSES PASI NUK FITUAN NDESHJEN PERFUNDIMTARE KUAL;IFIKUESE ME MKADOSTIN E MANASTIRIT.DOLLOGOZHDA U SHPALL 3 HERE KAM[PIONE E LIGES SE TRETE DHE FITORJA ME E THELLE E KLUBIT ESHTE 17-0 KUNDER F.K.BRATSVOS NE VITIN 2004 KUR BRATSVO HIPI NE LIGEN E DYTE UNIKE NDERSA HUMBJA ME E RENDE E DOLLOGOZHDES ISHTE KUNDER F.K.TUMNE KAFES ME RREZULTAT 10-0 E PESUAR NE VITIN 2006.GJITHASHTU VLEN PER TU THEKSUAR FAKTI SE NE VITIN 2000 KUR FINANSONTE MENAXHERI ME I FORTE I VITEVE 90-TA DHE 2000-TA LULZIM ZHAKU ALIU K.F.DOLLOGOZHDA PER HERE TE PARE HAPI SHKOLLEN FUTBOLLISTIKE PER FEMIJE NE KRYE ME TRENERET FATMIR ZIBA XHAVIT MAZARI AGRON ZIBA DHE AFRIM ZIBA TE VILET ME MUNDIN E TYRE TYE JASHTEZAKONSHEM DHANE NJE KONTRIBUT TE MADH PER TE NXJERRE TALENTE TE REJA TE CILET EDHE SOT LUAJNE JASHT SHTETIT .GJITHASHTU U NENE PERPJKEJE WPER HAPJEN E SHKOLLES FUTBOLLISTIKE PER FEMRA POR KJO NUK U ARRIT PASI NUMRI I TE INTERESUARAVE ISHTE SHUME I VOGELDHE DUHET THEKSUAR SE FEMRAT KISHIN PERPARESI ME SHUME PASI ATO HYNIN DIREKT NE LIGEN E PARE DHE KISHIN TE DREJTE TA PERFAQESONIN DOLLOGOZHDEN NEPER KUPAT E EUROPES.JUNIORET E KLUBIT KONTRIBUAN MJAFT QE TE RRITEJ NUMRI I TROFEVE NE VITRINEN E DOKKOGOZHDES ATA FITUAN ME SHUME SE 10 KUPA NEPER KOMPETICIONE TE NDRYSHME. 6 LOJTARE TE DOLLOGOZHDES U BENE ANETARE TE REPREZENATAVIONIT TE MAQEDONISE NE VITIN 2002 TE CILET E PERFAQESUAN DOLLOGOZHDEN NE NJE TURNIR NE KROACI KU MOREN VENDIN E 6 NGA 24 EKIPA TE PRANISHME.PER ARSYE SUBJEKTIVE NUK DO TE PERMENDIM EMRAT E LOJTAREVE TE CILET ISHIN NE KROACI.UROJME QE NE TE ARDHMEN K.F.DOLLOGOZHDA TE SHOH VETEN NEPER KUPAT E EUROPES DHE ME SA ME SHEME FITORE...

ALL RIGHTS © RESERVED BY DOLLOGOZHDA FOOTBALL CLUB
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Historia E Klubit Te Dollogozhdes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kulturė :: Sport-
Kėrce tek: