ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dollogozhdaret Ne Gjermani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Dollogozhdaret Ne Gjermani   Thu Apr 26, 2007 6:22 pm

Ne Gjermani jan te emigruar keta persona :

1.Enver Dani me familje
2.Fikri Dani ,i vdekur
3.Zaim Arsllani,pensionist
4.Isa Arsllani
5.Zulfi Mazari ,i vdekur
6.Edip Hani me familje
7.Veap Husesini me familje
8.Mensur Pollozhani ,pensionist
9.Mensur Pollozhani,pensionist
10.Fuat Useini,pensionist
11.Xhemil Useini,pensionist
12.Subi Useini,pensionist
13.Tahir Kica
14.Imer Veliu
15.Zikri Veliu,pensionist
16.Nexhat Imeri,i vdekur
17.Subi Imeri me familje
18.Zini Imeri,pensionist
19.Fadil Mazari,pensionist
20.Xhemal Mazari me familje
21.Shefit Dani,pensionist
22.Reshat Zhaku,i vdekur
23.Xhevit Zhaku,pensionist
24.Ruzhdi Zhaku,pensionist
25.Faiz Zhaku,pensionist
26.Xhafer Zhaku,pensionist
27.Xhevdet Ameti,i vdekur
28.Nuri Ameti,i vdekur
29.Sali Ameti
30.Shebrit Zhaku,pensionist
31.Zulfi Zhaku
32.Feriz Dervishi
33.Avni Adili me familje
34.Latif Mamudi me familje
35.Nebi Mazari me familje
36.Isni Alimi me familje
37.Shain Iljazi me familje
38.Xhelil Zhaku,pensionist
39.Fiqiri Alasani me familje
40.Rami Alasani ,pensionist
41.Isen Alasani me familje
42.Nafis Alasani,pensionist
43.Xheviz Alasani,pensionist
44.Bejadin Miftari me familje
45.Fikri Alasani me familje
46.Fuat Alasani me familje
47.Rami Dervishi ,pensionist
48.Mensur Dervishi me familje
49.Memet Ziba,pensionist
50.Nazmi Ziba,i vdekur
51.Istref Islami,pensionist
52.Reshat Ziba,i vdekur
53.Ali Seferi,pensionist
54.Nexhat Kurtishi me familje
55.Avdi Sllatina,pensionist
56.Sulejman Ziba me familjew
57.Murteza Dalipi me familje
58.Ruhi Qoku me familje
59.Izer Miftari me familje
60.Sami Ramadani me familje
61.Rushan Ramadani
62.Avni Islami
63.Shukri Zhaku,i vdekur
64.Fatmi Tosum Zhaku,i vdekur
65.Qemal Fejza,pensionist
66.Amit Zhaku
67.Ariz Bilali,pensionist
68.Fadil Adili
69.Abdurraman Koxhoxhiku,i vdekur
70.Sabit Dalipi,pensionist
71.Zaim Ziba,pensionist
72.Femi Ziba
73.Enver Pasha
74.Nesim Pasha me familje
75.Fatmir Ameti me familje
76.Enver Ziba
77.Avni Alasani
78.Alil Mamudi,pensionist
79.Atnan Mamudi me familje
80.Xhevat Capri me familje
81.Faiz Dauti pensionist
82.Xhemil Oxha pensionist
83.Adem Ameti,pensionist
84.Subi Dibra pensionist
85.Nefi Neziri i vdekur
86.Femi Neziri me familje
87.Abaz Dauti me familje
88.Zija Dauti me familje
89.Neki Dervishi i vdekur
90.Xhelal Dervishi pensionist
91.Fikri Dervishi i vdekur
92.Remzi Dani me familje
93.Zimer Dani me familje
94.Ramiz Zhaku pensionist
95.Nexhat Koxhoxhiku me familje
96.Shukri Koxhoxhiku me familje
97.Sabit Fejza i vdekur
98.Ali Fejza
99.Dalip Jusufi me familje
100.Zudi Dauti i vdekur
101.Fadil Zhaku me familje
102.Shukri Useini me familje
103.Zudi Asani pensionistr
104.Eshref Asani i vdekur
105.Arif Dani me familje
106.Sefulla Kazaferi me familje


Kerkoj ndjese nga te gjithe ata te cilet pa qellim nuk jan shkrujt...sepse ne moment keta jan te kujtuar....

Informacion i marrur nga Libri " Dollogozhda nje bote ne vete"2000 Me autor Mustafa Useini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
shaban cakolliNumri i postimeve : 101
Registration date : 25/04/2008

MesazhTitulli: Re: Dollogozhdaret Ne Gjermani   Mon Jun 09, 2008 3:33 pm

mendoj se eshte bukur te nxirren statistikat per mergimtaret.Une dua te pyes,nuk me vjen turp te pyes,ne kete forum u futa nga se me pelqeu,por nuk di ku i bie Dollogozhda,a bene dikush nje shpjegim per kete?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Dollogozhdaret Ne Gjermani   Mon Jun 09, 2008 6:22 pm

shaban cakolli shkruajti:
mendoj se eshte bukur te nxirren statistikat per mergimtaret.Une dua te pyes,nuk me vjen turp te pyes,ne kete forum u futa nga se me pelqeu,por nuk di ku i bie Dollogozhda,a bene dikush nje shpjegim per kete?


Turp asnjeher nuk eshte kur pyt dicka qe nuk e din! Sepse kur pyt eshte me mire sepse meson edhe dicka..Pse mos ne jemi ktu per tiu sqaru njeri-tjetrin..Kshu qe kam nderin de ta prezantojn vendlindjen tone me disa fjal:

Dollogozhda

Dollogozhda ėshtė njė fshat nė komunėn e Strugės(MAQEDONI), ndodhet rrėzė malit Karaorman nė verilindje tė Strugės nė njė largėsi prej rreth 11 kilometrash. Deri para pak kohe ishte e organizuar si komunė nė vete, por me riorganizimin e sistemit tė vetėqeverisjes lokale u shkri nė komunėn e Strugės.
Dollogozhda si komunė numėronte 7884 banorė por si fshat rreth 3000 banorė, sipas regjistrimimit tė popullsisė nė vitin 2002.


Per ma shum ke te dhena plot ne forum si dhe ne web faqe www.dollogozhda.be


Te prsh dhe mbetsh sa ma mir!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
shaban cakolliNumri i postimeve : 101
Registration date : 25/04/2008

MesazhTitulli: Re: Dollogozhdaret Ne Gjermani   Sun Jun 15, 2008 6:25 pm

Falemnderitshumė pėr sqarimin tani mė ėshtė e qartė e tėra,pasi qė edhe pak mė parė lexova njė shėnim pėrDollogozhdėn nė forumin tuaj.Mė pėlqen organizimi i juaj atje,mė vjen shumė mirė qė njihemi mė pėrafėrsisht,pėrshėndes tė gjithė Dollogozhdasit dhe u uroj gjithė tė mirat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dollogozhdaret Ne Gjermani   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dollogozhdaret Ne Gjermani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Emigracioni-
Kėrce tek: