ForumCalendarPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Veshjet popullore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Veshjet popullore   Thu Apr 26, 2007 6:12 pm

Veshjet e nuseve-grave
Kėmishat prej pelhure tė endura nė razboj (tėrkuzė), kėmishat shalle, kėmishat me varra, kėmishat me topa, kėmishat me honxa, kėmisha mendafshi ose e ashtuquajtura pelhurė e mirė.

Bofēat me drugėz, bofēat me topa tė bardha, ēarēafe shalle, ēarēaf me topa, ēarēafe rende. Dullaku i nuses ishte prej kadife ose atllasi. Mbi kėmishen vehej jeleku, brezi gjysėm dimie, te cilėt brezėr kanė qenė prej kadife, atllasi, basme etj. Kėto tesha i kanė qepur gratė nėpėr shtėpija dhe tė cilat ruhen ende kėsaj dite. Si pjesė e veshjes sė nuses kanė qenė edhe komat te thurura me dore prej gajtani. Gratė mė tė vjetra kanė veshur kėmisha prej pėlhurė me onxa tė kaltėrta, peshtemallat, peshterkat, ndersa ēirkat kanė shėrbyer si pallto prej kadifes sė zezė ose tė kuqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
ArGeN--t
Admin
Admin


Numri i postimeve : 859
Age : 28
Vendodhja : Dollogozhdė
Registration date : 02/12/2006

MesazhTitulli: Re: Veshjet popullore   Thu Apr 26, 2007 6:12 pm

Veshjet e burrave
Burri ka veshur kėmishe tė bardhė me sqepa, pallto, pantollona prej shajaku e mė vonė prej shtofi, opinga dhe mė vonė kėpucė, ēorape tė cilat kanė qenė tė bardha e tė thuruara prej leshi. Mė tė vjetrit kanė mbajtur tirqe koprone etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.dollogozhda.eu
 
Veshjet popullore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Diskutime :: Gjithcka Per Dollogozhden-
Kėrce tek: